Pierścień centrujący 56,6 - 70,0 BBS
- - wykonane ze stopów lekkich
- - wysoka jakość
- - dokładne wykonanie
- - duża wytrzymałość
- D - całkowita grubość pierścienia: 7 mm
- Stosowane przez takich producentów alufelg jak: BBS
Metalowe pierścienie centrujące 56,6 - 70,0 felgi BBS
Rola pierścienia w zawieszeniu koła
W naszej ofercie mamy na sprzedaż pierścienie centrujące, praktycznie do każdego samochodu. Pierścienie te likwidują różnicę w średnicy, pomiędzy piastą a otworem ustalającym w feldze. Idea powstania pierścieni centrujących powstała z powodu istnienia bardzo wielu wymiarów piast kół, użytkowanych na drogach samochodów. Dzięki nim możemy kupioną alufelgę zastosować w wielu markach samochodów, co stwarza wiele możliwości zastosowań. Gdy otwór w feldze wytoczony jest pod wymiar piasty danego auta, już tylu wariantów nie mamy.
Są niezbędne do prawidłowego montażu większości felg aluminiowych. W przypadku gdy otwór centrujący w feldze jest wykonany pod wymiar piasty, pierścień centrujący jest zbędny. Pomimo, że u wielu kierowców utarła się opinia o wyższości pierścieni wykonanych z metalu nad plastykowymi, te ostatnie są pełnowartościowymi ringami, stosowanymi w przeważającej większości przez producentów felg samochodowych (Alcar, Tomason, Rial, Ronal itp).
Powodzenie wykonania prawidłowego montażu nie polega na dobraniu odpowiedniego rodzaju pierścienia lecz na zamontowanie ringu precyzyjnie wykonanego, odpowiednio spasowanego. Jako przykład może posłużyć włoska firma Bimecc, największy na świecie producent osprzętu do kół, która w swojej szerokiej ofercie, proponuje pierścienie centrujące wykonane wyłącznie z tworzywa sztucznego.
Brak pierścienia lub nieprawidłowe jego dobranie powoduje wibracje i drgania układu jezdnego, pomimo prawidłowego wyważenia koła. Długotrwała eksploatacja pojazdu z taką usterką może doprowadzić do odkręcenia koła a w niektórych przypadkach wręcz do zerwania śrub i szpilek.
Brak pierścienia lub nieprawidłowe jego dobranie powoduje wibracje i drgania układu jezdnego, pomimo prawidłowego wyważenia koła. Długotrwała eksploatacja pojazdu z taką usterką może doprowadzić do odkręcenia koła a w niektórych przypadkach wręcz do zerwania śrub i szpilek.
Pierścień ma zastosowanie w samochodach
- CHEVROLET: AVEO, CRUZE, EPICA, EVANDA, KALOS, LACETTI, LANOS, NUBIRA, REZZO/TACUMA, SPARK, TRAX
- FIAT: GRANDE PUNTO, PUNTO, PUNTO ABARTH
- OPEL: ADAM, AMPERA-E, ASTRA F, ASTRA G, ASTRA H, ASTRA J, ASTRA K, COMBO C, CORSA B, CORSA C, CORSA D, CORSA E, KARL, MERIVA, MOKKA, TIGRA (COUPE), TIGRA TWIN TOP (ROADSTER), VECTRA B
Montaż pierścienia
Przy montażu koła do samochodu, w pierwszej kolejności umieszcza się go w gnieździe felgi a nie odwrotnie, w piaście zawieszenia. Pierścień powinien być montowany bez zbędnych luzów, zarówno w gnieździe felgi czy czopie piasty. Po wykonaniu tych wszystkich czynności koniecznie należy zwrócić uwagę na osadzenie pierścienia w feldze. Przyczyną nieprawidłowego pasowania ringu w otworze centrującym felgi, może być brak zatoczenia, sfazowania jego obrzeża (przy zastosowaniu pierścienia z kołnierzem). Gdy będzie on wystawał poza płaszczyznę przylegania, należy go podpiłować, lekko splanować. Jest to bardzo ważne, gdyż wystający pierścień może być powodem złego ustawienia w osi, wibracji koła lub jego odkręcenia.
Porady
- przed montażem pierścienia, dokładnie oczyść płaszczyznę przylegania piasty koła i alufelgi
- sprawdź pasowanie wewnętrznej średnicy pierścienia z piastą samochodu
- sprawdź pasowanie zewnętrznej średnicy pierścienia z otworem centrującym w feldze
- zwracaj uwagę, czy pierścień centrujący osadzony jest w alufeldze, po usłudze wyważaniu kół w serwisie opon. Często zdarza się, że pierścień pozostaje na wałku wyważarki a mechanik nie zwraca na to uwagi i przykręca koło bez pierścienia
- po przejechaniu około 50 kilometrów sprawdź dokręcenie kół
Do zamówienia pierścieni potrzebne są dwa wymiary:
Do zamówienia pierścieni potrzebne są dwa wymiary:
- średnica wewnętrzna otworu w feldze
- rozmiar zewnętrzny średnicy piast
Marka
Średnica piasty koła- pod pierścień, dystansWięcej
Pierścień centrujący powinien pasować ciasno, bez jakichkolwiek luzów. W celu dobrania odpowiedniego pierścienia konieczne jest dokładne zmierzenie średnicy piasty lub dobranie na podstawie marki i modelu auta.
56,6
Średnica osadzenia pierścienia w feldze
70,0
Zapytaj o produkt
Napisz swoją opinię